RGE - Rhythmic Gymnastic Equipment

to pierwszy w Polsce stacjonarny sklep założony przez Fundację Wspierania Talentów Sportowych. Sklep powstał jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie gimnastyką artystyczną w Warszawie i brak miejsca gdzie można byłoby codziennie kupić sprzęt do gimnastyki z możliwością obejrzenia go osobiście przed zakupem. Sklep działa na bliskiej Woli przy ul. Grzybowskiej 88 (oficyna w podwórzu, budynek na rogu Okopowej i Grzybowskiej) i jest otwarty wieczorami w trakcie zajęć sportowych prowadzonych w GYM&JOY Academy. Naszym celem jest dostarczenie gimnastyczkom szerokiego wyboru przyrządów i akcesoriów niezbędnych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. W naszym sklepie można kupić sprzęt profesjonalny, używany przez zawodowe gimnastyczki oraz sprzęt treningowy idealny dla początkujących gimnastyczek. RGE prowadzi również komis sprzętu, więc zachęcamy gimnastyczki do sprzedaży swoich przyborów czy strojów startowych za pośrednictwem naszego sklepu.

Nasza misja

Kupując w sklepie RGE wspomagasz Fundację Wspierania Talentów Sportowych.

Naszą misją jest wytworzenie umiejętności i nawyków ruchowych dla utrzymania kondycji fizycznej dzieci i dorosłych, podnoszenia sprawności i poziomu zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację, aktywność fizyczną, rozbudzenie nawyku kontynuowania najprostszej nawet formy ruchu przez całe życie.

Współdziałając z klubem gimnastycznym UKS GRISHINA otworzyliśmy pierwszą salę do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych GYM&JOY ACADEMY gdzie wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji mogą spróbować ćwiczeń gimnastycznych bez rywalizacji ale za to z dużą dawką zabawy. Dzieci obdarzone talentem sportowym mogą potem kontynuować szkolenie w klubach sportowych.

Dzieci uczestniczące w naszych zajęciach nabywają umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Sport pozwala na rozładowanie napięć oraz skierowanie nagromadzonej energii witalnej w stronę aktywności fizycznej (ukierunkowanie na pożyteczną formę spędzania czasu wolnego).

Udaje nam się wykształcić pozytywne postawy u dzieci ćwiczących na zajęciach: wyrobienie poczucia odpowiedzialności, sprawiedliwości, koleżeństwa, współzawodnictwa, woli walki, samodoskonalenia, poszanowania dla innych i kultury osobistej wynikających z pełnionych ról podczas zajęć.